Ochrana proti housenkám – jednoduchý domácí prostředek okamžitě odpuzuje larvy brouků

Ochrana proti housenkám - jednoduchý domácí prostředek okamžitě odpuzuje larvy brouků

Pokud na své zahradě objevíte nenasytné housenky, měli byste jednat rychle. Jinak mohou rostliny poškodit. Úlevu přináší zejména jeden domácí prostředek.

S larvami na zahradě musíte bojovat včas a správnými prostředky. Jinak se promění v májovky, které mohou sežrat vše na zahradě. Májoví brouci, jak se mnozí lidé domnívají, nejsou chráněni, proto je vhodné začít s larvami a přijmout proti nim účinná opatření.

Jak se zbavit larev?

Larvy jsou bělavé a vypadají jako tlusté, lesklé housenky. Larvy májovek mohou způsobit škody i v tomto vývojovém stádiu. V každém stádiu života se zdá být její apetit nezřízený. Proto se může vyplatit tomu předcházet a kontrolovat larvy v raném stádiu vývoje. Larvy jsou původní živočichové. I tento invazní druh škůdce je však třeba důsledně regulovat.

Je nepříjemné, když se larvy usídlí nejen na záhonech, ale i ve vysokých záhonech a ve skleníku. Nejprve půdu na postižených místech zkypřete a prohlédněte je, zda se v nich larvy nevyskytují. Larvy brouků totiž nemají rády kyprou půdu, a proto se rychle objevují. Nyní můžete nalezené jedince jednoduše ručně vybrat.

Pohyb klikatý v boční poloze

Optika kompaktní, hlava sotva rozeznatelná

Barevné akcenty bělavé, šedé odstíny

Životní prostředí Žijí v půdě a živí se kořínky rostlin.

Co larvy zabíjí?

Larvy mají řadu přirozených nepřátel. Larvami se živí různé druhy ptáků, kuny, ježci, myši, dokonce i kuřata a krtci. Chcete-li larvy zahubit, můžete tyto živočichy na zahradu přilákat. Toho lze dosáhnout vytvořením vhodného prostředí pro ně, například speciálními krmítky pro ptáky.

Nematody hubí larvy tím, že na nich parazitují. Místo zabíjení larev existují i neškodné možnosti, které neohrožují rovnováhu v ekosystému. Pokud je totiž přístup příliš tvrdý, může dojít k tak silnému poklesu celých populací, že se již nikdy neobnoví.

Jaké domácí prostředky pomáhají proti housenkám?

Při účinném potírání larev pomáhá jednoduchý domácí prostředek. Kávová sedlina obsahuje kyselinu chlorogenovou a kofein. Tyto látky mají insekticidní účinky, a proto mohou působit proti larvám. Je také možné, že larvy nemají rády vůni kávové sedliny. Kávová sedlina by se měla aplikovat na půdu vždy, když je suchá. Nadměrné používání se však nedoporučuje.

Látky obsažené v kávové sedlině mohou také poškodit nebo zahubit užitečný hmyz na zahradě. Neměla by se aplikovat na půdu na konkrétních místech, ale vždy rovnoměrně rozprostřít. Hrudky by se měly rozbíjet, aby netvořily příliš silné vrstvy. Nyní je třeba počkat, protože kávová sedlina potřebuje čas, aby mohla působit. V závislosti na vašich potřebách můžete postup opakovat jednou týdně po dobu několika týdnů. Stručný přehled prostředků proti housenkám:

Ochrana proti housenkám - jednoduchý domácí prostředek okamžitě odpuzuje larvy brouků

  • Kávová sedlina
  • Přiláká na zahradu přirozené nepřátele
  • Správně zalévejte

Co se nelíbí larvám?

Kromě kypré půdy nemají larvy rády ani déšť. Pokud silně pršelo, larvy se snáze dostanou přes půdu a uniknou na povrch. Tohoto efektu lze využít k regulaci plevelů tím, že záhon řádně zavlažíme. Zde můžete také použít přímý zásah a larvy posbírat ručně. Záhon by však neměl být příliš zaléván.

Nadměrné množství vody může být pro rostliny a užitečné organismy škodlivé. Alternativa zálivky nebo kávové sedliny dokonce vypadá krásně. Larvy brouků naprosto nesnášejí rostliny, jako jsou muškáty, česnek a delfínie. Pokud tedy nechcete přidávat kávovou sedlinu a chcete se vyhnout přemokření, měli byste tyto rostliny vysadit na záhony.

Přejít nahoru