Uvařte a postříkejte záhony. Slimáci a mšice se v panice rozprchnou.

Uvařte a postříkejte záhony. Slimáci a mšice se v panice rozprchnou.

Stačí malý déšť a vylezou ven. Slimáci jsou noční můrou zahrádkářů. Stejně jako mšice. Obou se není snadné zbavit. Naštěstí máme přírodní způsob, jak na to. Ten vám umožní je účinně zahnat.

Slimáci a mšice jsou pro zahrádkáře skutečnou noční můrou. Tito škůdci mohou napáchat značné škody a zničit listy i celé rostliny. Stačí jediný den, aby došlo ke skutečné invazi. Slimáci napadají zejména mladé sazenice a semenáčky. Dokážou je sežrat až ke kořenům a jejich přítomnost je nepříjemná zejména v teplých a vlhkých dnech.

Slimáci mohou záhon zcela zdevastovat. Mšice zase oslabují rostliny tím, že se živí jejich šťávou, což má za následek deformaci a zpomalení růstu. Pokud zaznamenáte útok některého z těchto škůdců, musíte reagovat velmi rychle.

Pepřový postřik proti slimákům

Místo toho, abyste se uchýlili k chemickým prostředkům, měli byste vyzkoušet přírodní pepřový sprej. K jeho přípravě budeme potřebovat 5 litrů vody a 0,5 kg čerstvého pepře. Pepř má díky kapsaicinu, který obsahuje, insekticidní účinek. Vařte ho hodinu ve vodě a pak ho nechte 48 hodin působit.

Uvařte a postříkejte záhony. Slimáci a mšice se v panice rozprchnou.

Po uplynutí této doby vývar sceďte a nalijte do nádoby na postřik. Postřik se provádí každých 5 dní v případě hromadného napadení škůdci a pro preventivní účely – každých 10 dní. Postřik je nejlepší provádět ráno nebo večer, aby nedošlo k popálení rostlin sluncem.

Pravidelné používání tohoto přírodního přípravku může účinně snížit počet škůdců bez použití chemických látek. Je třeba mít na paměti, že přípravek se může po dešti smýt, proto je třeba ošetření opakovat. Před použitím lahvičku protřepejte, aby se složky dobře promíchaly. Přírodní metody ochrany rostlin jsou nejen účinné, ale také šetrné k životnímu prostředí.

Přejít nahoru