Produkci a sklizeň na zahradě zvládnete co nejjednodušším způsobem.
Máte rádi vše, co souvisí se zemědělskou činností? V tento speciální den se dozvíte, jak provést nejlepší zahradnický trik, abyste si doma vypěstovali vlastní česnek. To znamená, že si budete moci vypěstovat a sklidit bio zahrádku tím nejjednodušším možným způsobem a zároveň ušetřit majlant v obchodě s potravinami.
Přestože pěstování česneku si již dlouho získává oblibu v různých částech světa, zejména pro jeho vysokou výživovou hodnotu a všestrannost při vaření, ukážeme vám nyní tajnou metodu, díky které vám česnek vyklíčí mnohem rychleji.
Podle odborníka na rostliny se tato aromatická cibulka obvykle sází do dobře propustné půdy a na plné slunce, protože pro optimální růst potřebuje mírné klima. Kromě toho se česnek dobře přizpůsobuje různým typům půdy, pokud se dodržuje správné střídání plodin, aby se zabránilo chorobám. V tomto smyslu můžete zvolit metodu domácího pěstování navrženou zkušeným zahradníkem a získat tak skvělou možnost, jak si zpestřit zahradu.
Zahradnický trik, jak si doma vypěstovat vlastní česnek
- Česnek nemusí vyklíčit kvůli nedostatku chladu, a pokud se tomuto problému chcete vyhnout, umístěte do kuchyňské mísy provzdušněnou lehkou zeminu, abyste v chladničce aktivovali kořeny této zeleniny.
- Jak vidíte na návodných obrázcích, je třeba česnek zasadit doprostřed jeho zaoblené části a umístit je vedle sebe.
- Dalším krokem je vypěstovaný česnek trochu zalít a nádobu dobře přikrýt. Tuto nádobu umístěte na 10-15 dní do chladničky.
Váš česnek zapustí kořeny a bude připraven k přesazení.
- Po této době v lednici váš česnek zakoření a bude připraven k přesazení do vaší ekologické zahrady. Sezóna výsadby trvá od začátku podzimu do konce zimy.
Abyste zabránili vzniku plísní, přestaňte 2-3 týdny před sklizní zalévat.
- Nakonec je vhodné česnek poprvé pěstovat v řádcích a zalévat ho každé dva dny. Mezi 30. a 90. dnem zalévejte každých 4 až 5 dní a 120 dní se vyvarujte přelévání, abyste nepoškodili cibulku.